Вибір поля

 

Вибір поля має вирішальне значення у вирощуванні сочевиці.
Поле де планується сівба повинне  бути ретельно підготовлене. В першу чергу добре вирівняне. Так як на нерівній і грудкуватій поверхні збирання сильно утруднюється, через малу висоту рослин і відповідно низьку висоту зрізу. Також чисте від бур’янів, особливо дводольних і багаторічних, так як сочевиця характеризується слабким ростом особливо на початку вегетації і не конкурує з ними, а арсенал гербіцидів на сочевиці досить обмежений. Так з такими бур’янами, як осот польовий, гірчак рожевий - слабо конкурують майже всі сільськогосподарські культури, тим паче сочевиця. Серед існуючих гербіцидів які можна застосувати на сочевиці жоден не може ефективно боротися з цими бур’янами. Тому дуже важливо боротися з багаторічними бур’янами загодя в попередні роки. Ефективна боротьба з бур’янами на сочевиці – довготривала стратегія, на протязі всього періоду ротації сівозміни.
Небажано сіяти сочевиці в низовинах та на полях схильних до запливання. Сочевиця не переносить засолених ґрунтів, оптимальними для неї є нейтральні ґрунти, в крайньому випадку ґрунти з рН >7.  

Підготовка поля до сівби така ж як і під інші ярі культури: попередній рік з осені лущення стерні, оранка, весною боронування передпосівна культивація. Якщо поле нерівне, потрібно приділити особливу увагу його вирівнюванню, зробити дві три культивації, потягати грейдери провести коткування.

Можна також вирощувати сочевицю і по no-till технології,  дослідження проведені в Канаді показали, що сочевиця добре розвивається на стерні попередньої культури. Залишки стерні допомагають зберегти вологу в ґрунті, а також стерня сприяє меншому поляганню сочевиці, та порівняно вищому прикріпленню перших бобів на стеблі.
Сочевиця досить холодостійка культура тому сіяти її потрібно по можливості раніше, одночасно з посівом інших ранніх ярових культур.

 

Назад до змісту

Copyright © 2012 Кулініч О.О. [ Головна ][ Про автора ][ Контакти ][ Продукція ][ Трейдери ]