Посівний матеріал

Використання якісного насіння один з найважливіших кроків до отримання дружних і швидких сходів і в результаті високого та якісного врожаю.
Використовуючи якісне насіння ви будете мати

  • підвищену стійкість сходів до хвороб
  • отримаєте більш швидкі і дружні сходи
  • ваші посіви будуть мати підвищену стійкість до негативних факторів зовнішнього середовища, а зокрема негативного впливу високих і низьких температур
  • коренева система рослин розвиватиметься швидше в результаті чого ефективніше використовуватиметься волога і поживні речовини з ґрунту
  • загальна стійкість посіву до хвороб і шкідників буде вищою
  • посіви будуть однорідними, а дозрівання буде більш дружним, що значно полегшить збирання
  • урожай буде вищим а насіння буде високоякісним

Для сівби потрібно насіння схожістю не менше 85 %.
Використання деяких гербіцидів перед збиранням зокрема гліфосату, може впливати на проростання насіння. Тому сочевицю з полів на яких в якості десиканта використовувався гліфосат не слід використовувати на насіння.
Зараження насіння хворобами повинно бути якомога меншим. Зараження насіння аскохітозом (Ascochita lentil) допускається не більше 5 %, якщо зараження близьке до цього значення потрібно проводити обробку насіння відповідними фунгіцидами. Більшість сортів сочевиці мають в насіннєвій оболонці танін, який має фунгіцидні властивості тому обробка проти гнилі проростків (Pithium species ) рекомендується лише для небуріючих сортів сочевиці. Зараження насіння Ботритініозом (Botrytis fabae) і Склеротиніозом (Sclerotinia sclerotiorum) допускається не більше 5 %, не більше 5% відсотків допускається зараження Фузаріозом (Fusarium oxisporum). В сумі зараження насіння хворобами допускається не більше 10 %.

 В Україні зареєстровані такі сорти сочевиції: Лінза, Луганчанка, Світанок. Всі вони придатні для вирощування у Степу та Лісостепу, а також характеризуються досить високими якісними показниками.

 

Назад до змісту

Copyright © 2012 Кулініч О.О. [ Головна ][ Про автора ][ Контакти ][ Продукція ][ Трейдери ]