Біологічні особливості сочевиці

 

сочевиця
    

      Сочевиця однорічна рослина сімейства бобових. Висотою 30-60 см з прямостоячим або напівлежачим  чотирьохгранним стеблом. Кількість стебел може бути різною залежно від густоти стояння рослин, загалом сочевиця досить добре кущиться. Листя парно-перисте, з 2-8 парами листочків, закінчується вусиком або його зачатком. Коренева систем стрижнева, добре розвинена, проникає в ґрунт на глибину до 1 м, але основна маса коренів розміщується в шарі до 30 см.
    

     Квітки дрібні 4-8 мм, різні за кольором, залежно від підвиду, але найчастіше білі, парус із синіми прожилками. Цвітіння починається з нижніх гілок і за сприятливих погодних умов продовжується аж до самого дозрівання. Урожай формується лише на гілках нижнього і середнього ярусів.

     Біб двустворчатий, майже ромбічної форми з 1-3 насінинами. Насіння має характерну лінзоподібну форму, 2-9 мм в діаметрі, маса 1000 зерен 20-90 г.

    Насіннєва оболонка може бути зеленою, жовтою, чорною коричневою, однотонною або крапчастою та ін. Сорти районовані в нашій країні мають крупне насіння світло зеленого або жовтого кольору.
  

 

     Сочевиця добре адаптована до існування в напів-посушливому прохолодному кліматі.  Вегетація рослин починається при температурі +5 ºС, молоді рослини сочевиці можуть витримувати заморозки до -5 -6 ºС. Оптимальним для росту у розвитку сочевиці є температури +20-+25 ºС.

     150-200 мм опадів за вегетаційний період їй достатньо для створення доброго врожаю високої якості. В дуже посушливих або в перезволожених регіонах її продуктивність і якість насіння досить низькі. Надмірне зволоження і часті опади сприяють сильному росту вегетативної маси і зниженню насіннєвої продуктивності.
    

     Сочевиця може рости на ґрунтах різних типів, але вони повинні бути добре дренованими. Вона краще переносить злегка кислі ґрунти ніж солоні, але оптимальними являються нейтральні, з рН = 7,0.

 

Назад до змісту

 

Copyright © 2012 Кулініч О.О. [ Головна ][ Про автора ][ Контакти ][ Продукція ][ Трейдери ]