UA
  RU
  EN
   

 

ЗМІСТ
Сочевиця - що це?
Біологічні особливості
Поживна цінність
Виробництво і споживання
Динаміка цін
           Технологія вирощування
Посівний матеріал
Вибір поля
Удобрення
Підготовка насіння
Сівба
           Догляд за посівами
Боротьба з бур’янами
Захист від хвороб
Захист від шкідників
Збирання
Зберігання і переробка
Економіка
Технологічна карта
Сочевиця в Канаді
Корисні посилання
 

Сочевиця

Сочевиця зернобобова культура, насіння якої характеризується високими смаковими якостями, високим вмістом білка - багатого на незамінні амінокислоти, вітамінів, та мікроелементів, що робить її незамінною, особливо, в дієтах з вегетаріанським типом харчування. Крім того, вона має найкоротший період приготування серед усіх зернобобових культур.

Рослини сочевиці характеризується досить високою посухо- і холодостійкістю і добре пристосовані до умов помірного клімату. Як і всі зернобобові культури вона сприяє фіксації атмосферного азоту, покращує родючість ґрунту і цим самим підвищує урожайність інших культур у сівозміні. Закупівельні ціни на насіння сочевиці досить високі в середньому в 3-4 рази вищі відповідних на озиму пшеницю. В кліматичних умовах України сочевиця є найбільш прибутковою зернобобовою культурою.

Але незважаючи на всі цінні властивості сочевиці перераховані вище, в Україні на сьогоднішній день дана культура не має значного поширення. Хоча так було не завжди. До середини ХХ століття Україна була одним з найбільших виробників і споживачів сочевиці в Європі.

Тому мета даного сайту сприяти відродженню цієї корисної культури.

 

Сайт постійно корегується (дякуємо за ваші листи з поміченими помилками) надсилайте, будь-ласка ваші зауваження на адресу ookulinich@mail.ru

Copyright © 2012 Кулініч О.О. [ Головна ][ Про автора ][ Контакти ][ Продукція ][ Трейдери ]